YouTube Sayfası

YouTube’da Kaliteli Marka Kanalı için Nasıl İçerikler Oluşturmalıyım?

YouTube üzerinde başarılı bir kanal oluşturmak için içerik stratejinizi bu platforma ilişkin bazı özelliklerle iyi bir şekilde harmanlamalısınız.

Kısa Videolar: İnternet kullanıcıların bağlantı yapısı dikkate alındığında ve kullanıcıların hızlı tüketim istediğinden videoların açıklayıcı ve kısa olması önemlidir.

Eğlenceli ve Dikkat Çekici Videolar: Yayınlayan videonun izleyenleri eğlendirmesi ve dikkatlerini çekmesi videonun izleyenlerde daha fazla akılda kalıcı olmasını sağlayacaktır. Böylece video istenilen kesime ulaştığı gibi ağızdan ağıza pazarlama ile de daha fazla kesime ulaşabilecektir.

Tanıtım Amaçlı Videolar: Eğer işletmeler reklamlarında kendileri ile ilgili yapılara ağırlık verirlerse uzun vadede daha etkili bir paya sahip olabilirler.

Amatör Video Çekerek Tanıtım: Başarılı olan videolara baktığınızda genelde doğal çekimler ön plana çıkmaktadır. Özellikle müşterilerle yakın ilişkiler kurabilmek için profesyonel ekipler yerine içlerinden kişiler kullanması daha değerli olacaktır.

Videoyu Tanıtma: Sadece videoyu verilen kriterlere göre yerine getirmek yeterli bir çözüm değil; aynı zamanda videonun tanıtılması da gereklidir. Bunun yerine getirirken bloglara videonun eklenmesi veya okunan bloglardan videonun tanıtılması istenmelidir.

Seri Videolar: Büyük bir izleyici kitlesi tarafından videonun izlenmesi için birbirini takip eden videolar yapılmalıdır. Viral video büyük bir promosyon aracıdır. Ama her zaman daha yenisi, komiği ve iyisi olabileceği unutulmamalıdır. Bunun için düzgün planlama etkin pazarlama gerekmektedir.