YouTube Yeni Özellikler

YouTube’a Yeni Video Paylaşım Özelliği Geldi

En popüler video servisi olan YouTube, son yıllarda dünya genelinde giderek popülerleşti. Video paylaşım servisi YouTube, kullanıcıların karşısına yeni özellikler ile çıkmaya devam ediyor. Yeni video paylaşma özelliği ile YouTube içerisine bir anlık mesajlaşma özelliği eklenmiş. Yani YouTube uygulaması içerisinden “chat” yapmak mümkün olacak. Yeni özellikle birlikte, YouTube kullanıcıları aileleri veya arkadaşlarıyla uygulama içinde özel bir grup kurup konuşabilecekler.

youtube yeni video paylaşma özelliği

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, arkadaşları veya diğer kullanıcılar ile uygulama içinde kuracakları bir grup üzerinden mesajlaşarak iletişim kurabilecekler. Yüzlerce milyon kişinin video izlemek için kullandığı Youtube’daki mesajlaşma özelliği tıpkı Facebook Messenger servisine benzer bir şekilde tasarlanmış. Kullanıcılar şimdilik Android üzerinden bu özelliği kullanabiliyor. Ayrıca uygulama Youtube video linklerinin diğer kullanıcılara gönderilmesine de imkan tanıyor.

Söz konusu özellik ilk olarak sadece Kanada’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Google, yeni paylaşım özelliğinin testi için Kanada’yı seçmesinin nedeni ise, diğer ülkelerdeki kullanıcılardan yüzde 15 daha fazla içerik paylaşmalarından dolayı tercih edildiğini belirtti.