YouTube Reels Hikayeler

YouTube’a Hikayeler Özelliği Geliyor!

Google, ilk olarak Snapchat ile popüler hale gelen ve sonrasında Facebook, Instagram ve WhatsApp tarafından taklit edilen Hikayeler özelliğini, Reelsadı altında YouTube kullanıcıları ile buluşturmak için çalışmalara başladı.

10 binden fazla aboneye sahip olan içerik oluşturucuların kullanımına sunulan Topluluk sekmesi ile birlikte duyurusu gerçekleştirilen bir diğer özellik olan Youtube Reels, Hikayeler’e kıyasla farklı bir deneyim sunuyor.

Youtube Reels ile birlikte kullanıcıların çektikleri videoları birleştirerek veya anlık çekimler yaparak 30 saniyelik kısa videolar oluşturabilmesi sağlanıyor. Çeşitli metin ve filtrelerin eklenebildiği bu videolar ile, içerik oluşturucuların aboneleri ile daha fazla etkileşim sağlayacağı düşünülüyor.

Hikayeler özelliği ile Reels arasındaki bir diğer fark ise, 24 saat sınırınınolmaması. Böylece kullanıcılar istediği kadar Reels paylaşımı yapabilecek.

Reels paylaşımları Facebook ve Instagram’da olduğu gibi uygulamanın üst kısmında görünmeyecek. Aksine, kullanıcıların bu paylaşımları görebilmesi için kanal içerisinde yer alan sekmeye girmesi gerekecek.

Şu anda test sürecinde olan ve belirli sayıda Youtube kanalı tarafından kullanılabilir hale gelecek olan Youtube Reels özelliğinin, tüm kullanıcılar ile ne zaman buluşacağı henüz bilinmiyor.