YouTube Sayfası

YouTube Sayfanızı Nasıl İyileştirebilirsiniz?

YouTube, marka veya kişi ayırt etmeden düzenli ve kaliteli içerik üretildiği sürece, herkesin kendini kanıtlayabileceği bir video paylaşım ağıdır. Tabii ki her başlayan insan burada başladığı hevesle devam edemiyor. YouTube’da yapmanız gerekenler hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek içerikler oluşturmak ve bunu düzenli hale getirmektir. Sayfanızda bu güzel içeriklerle orantılı hale gelirse başarılı olma ihtimaliniz yükselecektir. Aşağıda YouTube sayfanızı nasıl iyileştirebilirsiniz? bunun bilgisini sizlere verdik.

Profil fotoğrafınızı ve kanal resminiz sizi yansıtsın

Profil fotonuzu ve kanal resminizi sizi yansıtacak şekilde tasarlayın eğlenceli bir kanal mısınız canlı renkler kullanın veya yaptığınız önemli şeyleri burada belirtin. Her hafta bir video gibi.

Diğer sosyal medya hesaplarınızda sayfanızda belirtin

Bunu yaparak sizi izleyen kişilerin diğer sosyal medya hesaplarınızla da etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz.

Hakkınızda kısmınızı düzenleyin

İnsanların paylaştığı videoları izlemeye teşvik etmek için YouTube profilinizi tamamlayın, ayrıca anahtar sözlükler ekleyin ve paylaşım programınızı da belirtin ki, insanlar neyi ne zaman izleyebileceklerini bilsinler. Web sitenizin ve sosyal medya hesaplarınızın linklerini vermeyi de unutmayın.

Kanalınız için bir tanıtım filmi hazırlayın

Tanıtım filmi kanalınızı tanıtan kısa bir reklam spotudur. İnsanlar kanalınızın ana sayfasına ulaştığında bu spot, standart bir “hoş geldiniz” açılışı olacaktır.

Hazırladığınız videolara özel video küçük resim ekleyin

Her videonuza kanalınızla veya konunuzla alakalı özel video küçük resimler ekleyin bu kanalınızı düzenli, güzel ve profesyonel gösterecektir.

Intro ve Outro Hazırlayın

Intro ve outro bir reklam müziği ve  sizin resminizin yada logonuzdan oluşan kısa bir kliptir. Bu kısa parçalar videolarınızın çok daha profesyonel görünmesini sağlayacaktır.

İçeriğinizi düzenleyin

Çeşitli bölümleri kullanarak YouTube kanalınızın kişiselleştirebilir, düzenlenebilir ve tanıtabilirsiniz. Bunları yapabilmek için kanalınızın ana sayfasına gidin ve “bölüm ekle ” sekmesine tıklayın.

Her videoya Anahtar Sözcükler ve Tanımlar Ekleyin

Anahtar sözlükler ve tanımlar insanların arama yaparken videolarınızı bulabilmesini sağlar. Videodaki insanların isimlerini de bilgilere ekleyin ve filmin doğru kategoride olduğundan emin olun.

Yorumlara cevap verin

YouTube, yorumlara mutlaka cevap vermeniz gereken platformların başında geliyor diyebiliriz. Yorumlara cevap vermek, popüler kişilerin YouTube’da takipçi kazanma yoludur. Takipçi kazanmanın sihirli ya da gizemli bir tarafı yok, sadece çok çalışmanız gerekiyor.

Düzenli olarak düzenli paylaşım yapın

Haftanın belli bir gününde paylaşım yapma imkanınız varsa, insanları “eğitip” her hafta aynı günde sizin kanalınıza bakmaya alıştırma çalışın. izleyenlerden abone olmalarını, beğeni, yorum istemekten çekinmeyin.