YouTube Sayfası

YouTube, İçerik Oluşturuculara Yeni Düzenlemeler Getirecek

YouTube, içerik oluşturucularına ödeme yapma yönteminde değişikliğe gideceğini duyurdu. YouTube yaptığı yeniliklerle hem içerikleri tüketen kullanıcıların hem de içerik üreticilerin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Yakın zamanda içerik inceleme ekibini 10 bin kişiye çıkartmayı hedeflediklerini duyurmuştu. Yeni ekip hem yasaklı içerikleri daha iyi takip edecek hem de içerik oluşturuculara hızlı geri bildirim sağlayacak.

YouTube yeni açıklamasında içerik oluşturucularına yapılan ödemelerde yeni düzenlemelere gideceğini duyurdu. YouTube CEO’su Susan Wojcicki alınan kararla içerik oluşturuculara zarar vermemeye çalışacaklarını söyledi.

Daha önce getirilen yaptırımlardan sonra şimdi de, YouTube’dan izlenen videolar karşılığında, ödeme alınabilmesi için son 12 ayda, 4 bin saatlik izlenme ve bin abone edinme şartları getirildi. Yıllık olarak düşünüldüğünde, zaten büyük gelirler ve büyük izlenmeler elde eden kişiler için bu çok yüksek bir rakam değil. Ancak YouTube başlangıç seviyesinde olan kişilerin hevesini kırabilecek bir uygulamaya da adım atmış oldu.