Yılan Oyunu Facebook Messenger ile Geri Döndü

Nokia’nın telefon ve tablet markasının yeni sahibi HMD Global, Nokia’nın unutulmaz oyunu “Yılan”ın (Snake) yeni versiyonu Facebook Messenger için yayınladı. Snake for Messenger adıyla Facebook’un mesajlaşma platformuna gelen yılan oyunu, arkadaş gruplarıyla oynanmak üzere yeniden tasarlandı. Artık yılan oyunu Facebook Messenger platformu üzerinden de oynanabiliyor.

İlk kez 1990’ların sonlarında Nokia telefonlarında yer alan Snake, o tarihten bu yana 400 milyonun üzerinde telefonda oynanmıştı. Yılan, ilk olarak 1997 yılında Logic ve Memory oyunları ile birlikte Nokia 6610’da yer almıştı. Konseptin kökeni ise Gremlin tarafından geliştirilmiş ve yayınlamış olan 1976’nın atari salonu oyunu ‘Blockade’e dayanıyordu.

Yeni nesil Yılan’da neler var?

Orijinalinde olduğu gibi oyuncular, puan alabilmek adına yol üstündeki elma ve böcekleri yemesi için yılanı ekranda hareket ettirecek. Yılan ne kadar yerse o kadar uzayacak ve kontrol edilmesi daha güç hale gelecek. Her biri farklı bir düzene ve yılan derisine sahip altı seviye var. Oyuncular, üç hızdan birini seçebiliyor. Ne kadar hızlı olunursa o kadar çok puan kazanılıyor. Ayrıca arkadaşlar ya birebir ya da grup olarak liderlik panosunda kimin en yüksek puana sahip olduğunu görebiliyor. Bu da oyuna dostça bir rekabet katıyor.

Yılan’ın yenilenmiş sürümünün, tüm zamanların en çok satan telefonlarından birinin modern bir dönüşümü olan yeni Nokia 3310’a da önceden yüklenecek olması Yılan’ın geri dönüşünü daha da heyecanlı hale getiriyor

Leave a comment