whatsapp yeni özellik

WhatsApp Onaylanmış İşletme Hesabını Devreye Aldı

WhatsApp, onaylanmış işletme hesaplarını devreye aldı. 1 milyar günlük kullanıcı dışında müşteri hizmetleri ve online satış alanında çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan WhatsApp’ın beklenen bu özelliği ile işletmelere daha farklı faydalar sağlayacağı öngörülebilir.

Özellik şu anda sınırlı bir kitleye sunuldu. WhatsApp SSS bölümündeki açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bazı işletme hesapları WhatsApp tarafından doğrulanmıştır. Bir kişinin isminin yanında yeşil onay rozeti görürseniz, WhatsApp’ın bu kişinin telefon numarasının bir işletme hesabına ait olduğunu onaylandığı anlamına gelir.

WhatsApp, bir işletmeyle konuşmaya başladığınızda da sohbet içerisindeki sarı mesajlarla sizi bilgilendirir. Bu mesajları sohbetten silmenin bir yolu yoktur.

Bir iş telefon numarası adres defterinize kaydedilmişse, göreceğiniz isim defterinize kaydettiğiniz isimdir.

Bir iş telefon numarası adres defterinize kaydedilmemişse, göreceğiniz isim işletmenin kendisi için seçtiği isimdir.

Bir işletmenin sizinle iletişim kurmasını durdurmak isterseniz engelleyebilirsiniz.

Not: WhatsApp işletme onayı şu anda bir pilot programa katılan az sayıdaki işletme ile sınırlıdır.

WhatsApp işletme uygulaması gelebilir

Facebook’un kariyer bölümünde açtığı bir iş ilanı, WhatsApp’ın yeni bir “işletme” uygulaması üzerinde çalıştığını/çalışacağını kanıtlar nitelikte. “WhatsApp işletme uygulaması üzerinde uzmanlaşacak” tabirinin kullanılmış olması, işletmelere özel bir uygulamanın geleceğini gösteriyor.

WhatsApp’ın müşteri hizmetleri ve satış alanında markaların yanında olması, son kullanıcının çok daha rahat iletişim kurmasını sağlar çünkü herkes evinde bilgisayara sahip olmadığı halde birden fazla akıllı telefona sahip ve telefonla işlerini halletmek onlar için her zaman daha kolay.

Bir diğer fayda da Instagram üzerinden satış yapan butikler için sağlanmış olacak. Instagram mesajları üzerinden iletişimi sürdürmeye çalışan ve bir yandan da WhatsApp ile satış yapmaya çalışan bu kişiler artık tek bir mecradan iletişimi sürdürebilir ve çok daha profesyonel bir şekilde ilerleyebilir.