whatsapp yeni özellik

WhatsApp Kurumsal Kullanıcılara Ücretli Hale Geliyor

WhatsApp kurumsal müşterilerine sunacağı hizmetler üzerinden para kazanmaya hazırlanıyor. Fox Business’a konuşan WhatsApp’ın operasyon sorumlusu (COO) Matt Idema, şirketin kurumsal müşterilerine sunduğu bazı özellikler karşılığında ücret almaya başlayacağını belirtti.

Idema, insanların şirketlere mesaj gönderecekleri ve karşılık alacakları basit bir platform kurmayı hedeflediklerini hatırlattı. WhatsApp yöneticisi, gelecekte hizmetleri için ücret almayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Facebook’a ait bir diğer iletişim platformu olan Facebook Messenger, reklam gösterimi üzerinden gelir elde etme yolundan yürüyor. WhatsApp ise şirketlere müşteri hizmetlerinde yararlanabilecekleri gelişmiş çözümler sunarak para kazanmayı amaçlıyor. WhatsApp kendisi üzerinden müşterilerine ulaşacak şirketlere ayırt edilmeleri için özel rozetler sunmayı planlıyor.

WhatsApp’tan yapılan açıklamada, şirketlerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişim kurmaları için müşterilerin izninin gerekeceği belirtildi. Avrupa, Brezilya, Hindistan ve Endonezya’daki bazı şirketlerin şimdiden özelliği test etmeye başladığı söyleniyor.