WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?

WeTransfer Nedir?

Bulut tabanlı bir dosya paylaşım servisi olan WeTransfer dosya paylaşım servisleri arasında en popüler seçeneklerden biri. Herhangi bir belge, fotoğraf, dosya, film, müzik veya aklınıza gelebilecek herhangi bir dökümanı olabildiğince kısa sürede dilediğiniz herhangi bir kişiye veya kişilere göndermenizi sağlayan bir platformdur. Ücretsiz olarak 2 GB’lık kapasitedeki bir veriyi 20 kişiye anında gönderebilirsiniz. Sınırsız özelliğini kullanmanız için Plus hesabı almak gerekmektedir.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

İnternet sitesine girdiğinizde karşınıza çok sade bir arayüz çıkıyor. Ekranda karşınıza iki seçenek çıkıyor ve eğer WeTransfer’i ücretsiz kullanmak istiyorsanız solda yer alan seçeneği seçmeniz yeterli olacaktır. Diğer seçenek WeTransfer Plus ise ücretsize göre daha fazla özellik sunmaktadır.

WeTransfer’in iki özelliği var. Birinci özelliği dilerseniz yüklediğiniz dosyanın linkini alıp karşı tarafa herhangi bir şekilde verip indirmesini sağlayabilirsiniz. İkinci özelliği ise doğrudan 20 e-posta adresine göndereceğiniz verinin yüklenmesi sonunda belirlediğiniz e-postalara indirme linki yollayabilirsiniz. Yükleme işlemleri tamamlandığında yüklenilen dosyalar 7 gün boyunca saklanır ve 7. günün sonunda otomatik olarak silinir.

WeTransfer internet sitesine girdiğinizde ilk yapacağınız işlem dosyayı hangi türde karşı tarafa göndermek istediğinizdir. E-posta mı? Yoksa bağlantı şeklinde mi?

Örneğin, e-postayı seçip istenilen bilgileri girdikten sonra dosya ekle diyorsunuz ve dosya yüklendikten sonra karşı tarafında e-postasına gidiyor. E-postaya gelen indir linkine tıklandığında ise dosya direkt olarak bilgisayara iniyor. Ve tabi dosyayı karşı taraftan bir kişi indirdiğinde sizin de haberiniz oluyor, dosyayı indirdi diye mail geliyor.

Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Mobil uygulamasında da mantık tamamen siteyle aynı diyebiliriz. Ancak site versiyonundan farkı sadece fotoğraf ve videolarımız gönderebiliyoruz. Mobil uygulamadaki gönderme sınırı 10 gb. Ve hatırlatmakta fayda var uygulama sadece Android ve iOS ile uyumlu.