sosyal medya monitoring

Web Tasarım Hizmeti Sağlıyoruz

Günümüzde web sitesi firmanızın görünür olan en önemli yüzüdür. Kullanıcıların çoğu bir isim, bir firma adı duyduğunda yada bilinirlik sağladığında ilk olarak internetten araştırmaktadır. Bu sebeple yaptığınız iş ve kullanıcı deneyimi yüksek bir web sitesi işinize çok büyük fayda sağlayacaktır. Web siteniz, ürün veya hizmetinize uygun bir şekilde tasarlanarak, hedef kitlenize sunulmalıdır. Web Tasarım Hizmeti, teknik bilgi, tasarım ve kullanıcı deneyimi gibi konuları bir araya getiren süreçtir. Web sitenizin günümüz bütün yönergelere uygunluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Günümüzde mobil uyumlu olmayan bir sitenin trafiğinde %60-%70 kadar kayıp olma olasılığı yüksektir veya ürün hizmetle ilgili bir şey bulamayan potansiyel müşterilerin siteyi hızlı bir şekilde terk etmesi çok olası bir durumdur. Web sitesini yaparken sadece bir site yaptırıyormuş gibi düşünmek yanlıştır Dijital Pazarlama sürecinde sahip olunan alanı oluşturduğunuz unutmayın.

Web Tasarım Süreci Nasıl İşler?

Proje Aşaması

Web tasarım işlemi bir proje şeklinde yapılır. Burada en doğru strateji belirlenir. Ayrıca analiz ve hedefler ortaya koyulur. Bu aşama belki de web tasarım işleminin en önemli süreci olarak karşımıza çıkıyor. Burada yapılacak web tasarım sektörünün analizi yapılıyor. Ayrıca bir firma web sitesine tasarım yapılacak ise resim, hizmet, metin ve daha birçok dosya nasıl paylaşılacağı hakkında iyi bir çalışma yapılması gerekir. Bu aşamada ayrıca site için gerekli olan domain ve hosting işlemi belirlenir.

Teknoloji Seçimi

Bu aşama da sitenin birçok kod dili hakkında karar verilir. Örneğin, wordpress, asp.net, php arasında bir seçim yapılır. Bunun yanı sıra veri tabanın varlığı, hangi çeşit olacağı ayrıca kodlama dili gibi daha birçok ürüne karar verilir.

Tasarım Süreci

Tasarım süreci en eğlenceli ve bir o kadar çok zor bölümlerin başında geliyor. Bu aşamada sitenin logosu belirlenir ayrıca hangi renkler kullanılarak işlem yapılacak o düşünülür. Bu aşama sitenin görsel anlamda nasıl görüneceğini belirlenir. Bu aşama genellikle müşteri isteği doğrultusunda yapılır. Eğer hiçbir fikriniz yoksa iyi bir web tasarım firması bu konuda size yardımcı olur.

Yazılım Süreci

Yazılım aşaması belki de kişilerin en çok zorlandığı aşama olarak biliniyor. Bu aşamada görsel tasarım kodlanır. Bilgiler nasıl ve nerede saklanacak belirlenir. Burada site sahibinin girişi için giriş yani admin paneli oluşturuyor. Bunun yanı sıra içerik yönetim sistemi devreye sokulur. Bu aşamada çok fazla önem gösterilmesi gerekir. Küçük hatalar birçok şeyi mahveder.  Kaliteli web tasarım hizmeti için araştırma yaparak hizmet almak doğru olacaktır.

Test Süreci

Web tasarım sürecinin bu aşamasında oluşturulan ürünün birçok tarayıcı testinden ve hız aynı zamanda birçok testten bu aşamada yapılıyor. Eğer testte hata varsa tekrar başa dönme ihtimali olabilir.

Sizlerde firmanıza Web Tasarım Hizmeti konusunda profesyonel ve referansı olan bir ajansdan yardım almak isterseniz, detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Piyasada bu sektörü kötüye kullanan ve sadece size gereksiz para harcatıp, para kazanmaya çalışan kişiler veya firmalar mevcuttur.