Twitter yeni kesfet özelliği

Twitter’dan Yeni ‘Keşfet’ Özelliği

Twitter’da neler olup bittiğini pek çok şekilde öğrenmek mümkün. Anasayfanızın dışında, Trend sekmesi o an Twitter’da nelerin tartışıldığını gösterirken; Arama sekmesi de istediğiniz her şeyi bulmanızı sağlıyor.

Bugüne dek bu deneyimler için ayrı ayrı yerlere tıklamanız gerekiyordu. Neler olup bittiğini daha kolay öğrenmenizi sağlamak için yaptıkları devamlı çalışmaların bir parçası olarak, bu deneyimlerin hepsini bir araya getiriyor. Çok yakında Trendler, Arama ve canlı videoların en iyilerini tek bir Explore (Keşfet) sekmesi altında bulabileceksiniz.

Geçtiğimiz yıl Twitter’da aradığımızı bulmakta bazen zorluk çektik. Twitter’da artık bunun farkında vardı. Bu nedenle Trendler ve Arama özelliklerini herkes için kullanımı daha kolay hale getirmenin yollarını araştırdı. Araştırma sürecinde müşterilerin, yeni Keşfet sekmesi sayesinde haberleri, trendleri ve popüler konuları daha kolay bulduklarını söylemişlerdir.

“Keşfet” adındaki yeni sekme, var olan sekmelerin yanına ekleniyor; bu sayede istediğiniz şeyleri daha kolay bulabileceksiniz. Keşfet özelliği bugün Twitter iOS için kullanıma sunuluyor. Gelecek haftalarda ise Twitter Android için de kullanılabilir olacak. Özelliğe göz atmadan önce uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.