Twitter’dan Yeni Hesap Güncellemesi

Twitter’da biliyorsunuz trol hesap sayısı bir hayli fazla, bu konuda Twitter çalışmalar yapıyor ve yeni duyurdu güncelleme kullanıcıları biraz rahatlatacak gibi duruyor. Twitter’da artık sizi takip etmeyen ve yeni hesapları sessize alabiliyorsunuz.

Hesapları yeni olan kullanıcıları sessize alma konusu ise yeni ve oldukça iyi karşılanan bir ekleme. Çünkü sadece başkalarını taciz edebilmek adına Twitter’da yeni bir hesap açabilen insanlar mevcut. Platform, sıkça yapılan bu hareketin önünü yaptığı yeni güncelleme ile kesiyor. Bu arada oldukça fazla takipçiniz varsa takip etmediğiniz hesapları sessize almak da anasayfanızı biraz daha derli toplu hale getirebiliyor.

Twitter’ın yıllardır mücadele ettiği taciz konusunu çözmesi platform için oldukça olumlu bir gelişme. Zira Twitter’ın eski CEO’su Dick Costolo bu konuda: “Tacizle ve platformdaki trollerle mücadelede gerçekten kötüyüz ve bu durum yıllardır böyle.” demişti. Twitter yaptığı güncellemeler ile aktif kullanıcıların platforma daha bağlı kalması adına uğraşıyor.

Leave a comment