Twitter ve Fox Sports, 2018 Dünya Kupası İçin Ortaklık Kurdu

Dünyanın birçok kıtasından birçok ülke takımının katılacağı 2018 FIFA Dünya Kupası, turnuvaya katılmak isteyen futbolcuların performansları sayesinde şimdiden heyecan veriyor. Bu heyecan turnuva boyunca oynanacak futbol da düşünülünce daha da artıyor. Rusya’daki müsabakaları Amerika’da yayınlama hakkına sahip olan Fox Sports, Twitter‘la günlük 30 dakikalık canlı yayınlar yapmak için ortaklık kurdu. Yaklaşık 330 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Twitter, son yıllarda spor çalışmalarını hızlandırdı ve önümüzdeki Dünya Kupası’nı, platformunun gücünü (ve potansiyelini) sergilemek için kullanmayı planlıyor.

Fox Sports tarafından yapılan açıklamada FIFA Dünya Kupası Şimdi adlı 27 bölümlük şovun Twitter ile birlikte Rusya’nın en önemli simgelerinden birisi olan Kızıl Meydan’daki bir stüdyodan yayınlanacağını açıkladı. Maçlardan önce yorum ve analizlerin yer alacağı programda ABD futbol efsanesi Landon Donovan ve Twitter kullanıcıları internaktif olarak yer alacak. Fox Sports, yaklaşık 2 dakika içinde atılan gollerin görüntülerini hazırlayabileceğini ifade ediyor. Bu süre 2014 Dünya Kupası sırasında ESPN’in 15 dakikalık işlemi düşünüldüğünde oldukça etkileyici duruyor.

Ayrıca Twitter, oyuncu ve antrenör röportajlarının yanı sıra maç öncesi ve sonrası basın toplantıları da içeren videoları da barındırmayı hedefliyor. Bu arada Fox Sports’un günlük canlı yayın programları ve Twitter için hazırladığı diğer içeriklerin yalnızca ABD’de yayınlanacağını da belirtmek gerekiyor.