Twitter Troll Hesapları Engelleyecek!

Twitter, Mart ayında yaptığı açıklama ile herkese açık olan konuşmaların daha sağlıklı ilerlemesi adına yenilikler yapacağını duyurmuştu. Bu açık mesajların bir diğer yan etkisi olan “troll” profiller için de düğmeye basıldı. Twitter bundan böyle troll hesaplara geçit vermeyecek.

Bu durumlar Twitter’da özellikle konuşmalar ve aramalar gibi topluma açık alanlarda sohbetleri bozan ve rahatsız eden, davranışlar olarak öne çıkıyor. Bu hesaplar ve Tweet’lerin bazıları, topluluk kurallarını ihlal ettiği için de Twitter yönetimi yeni önlemler alıyor.

Twitter yönetimi tweet’lerin belirlenme ve sunulma yollarını belirlemek için kurallar, insan kontrolü süreçleri ve yapay zeka öğrenimini kullanıyor. Şimdi, Tweet’lerin nasıl sunulduğuna dair yeni davranışsal sinyaller kullanarak bu bölgelerdeki herkese açık sohbetleri rahatsız eden ve engelleyen tavır sorunlarını çözmek için çalışılıyor. Bu soruna davranışsal açıdan bakarken yeni araçlar kullanarak, sohbetleri ve herkesin Twitter’daki deneyimini iyileştirmek için,Twitter kullanıcılarının potansiyel konularda bize şikayette bulunmasını beklemeden harekete geçiliyor.

Bu troll davranış sinyalleri, sohbet ve arama gibi herkese açık alanlarda içerikleri nasıl belirleyip sunduğumuz konularında dikkate alınacak. İçerik, kurallarımızı ihlal etmediği için Twitter’da kalmaya devam edecek, ve “daha fazla Tweet göster” seçeneğine tıkladığınızda veya arama ayarlarınızı değiştirip her şeyi görmeyi tercih ederseniz, görülebilir olacak. Sonuç, arama ve sohbet alanlarında sağlıklı konuşmalara katkıda bulunan insanlar daha çok görülebilir olacak.