Twitter ‘Sonraya Sakla’ Özelliği Üzerine Çalışıyor

Twitter yenilikler yapmaya ve kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Twitter, çok istenen tweet’leri daha sonrası için saklama işlevini sunmak için çalıştığını ortaya çıkardı.

Tweet’lerin çoğunu okuyup geçsek de birçok kullanıcı bazı tweet’leri daha sonra incelemek üzere saklamak istiyor. Twitter, uzun süredir istenen “Sonraya sakla” işlevi üzerine çalıştığını yıllık Hack Week etkinliklerinde açıkladı. Twitter’ın Ürün Müdürü Keith Coleman, bir etkinlik sonrasında konuyu #SaveforLater hashtag’i ile paylaştı.

Twitter’in bir başka çalışanı Jesa Shah ise konu üzerinde çalıştıkları bir prototype videosu paylaştı. Jesar Shah’ın yaptığı duyurudan ve paylaştığı prototipten işlevin sağ alttaki menüdeki “DM ile gönder” simgesinin yerini alabileceği anlaşılıyor. Yer işaretlerine eklenen tüm tweet’lere, ayarlardaki bir liste yoluyla ulaşılabiliyor. Shah, kullanıcıların şu an tweet’leri saklamak için onları beğendiğini veya kendi kendilerine direkt mesaj gönderdiklerini söylüyor. İşlevin sunulmasıyla birlikte kullanıcılar, bunları yapmak zorunda kalmayacaklar.