Twitter Reklam Kullanımı

Twitter Pre-Roll Video Reklamlarını Daha Fazla Ülkeye Açtı

Twitter, kullanıcıların paylaştığı videolar başlamadan oynatılan yayın öncesi reklamları, Amerika dışında 11 ülkeye daha açtı.

Twitter, kullanıcıların paylaştığı videoların başında yayınlanan ve 5 saniye sonra atlanabilen reklamlarla, geniş izleyici kitlelerine ulaşabiliyor. Şimdiye kadar yalnızca Amerika’da kullanılan ve aralarında CNN, Fox News, Business Insider, Cosmopolitan, IGN gibi 200’den fazla yayıncının popüler videolarından önce gösterilen yayın öncesi (pre-roll) reklamlar, Amerika dışına açıldı.

Twitter Video

İşletmeleri doğru kişilerle buluşturacak olan, markalar için güvenli olduğu belirtilen ve YouTube’da olduğu gibi reklamları yanlış içeriklerle birleştirmeyecek olan yayın öncesi reklamlar artık Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Hindistan, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık’ta da kullanılabilecek.

Twitter yayın öncesi reklamları, 15 saniye sürüyor ve 5 saniye sonra kullanıcı tarafından atlanabiliyor ve onaylı yayıncıların video içerikleri öncesi gösteriliyor. Nielsen’ın Amerika’yı baz alan Brand Effect verisine göre, yayın öncesi Twitter reklamları daha sonra %70 daha çok hatırlanıyor, marka farkındalığını %28, satın alma isteğini %6 artırıyor.