Twitter Güncel

Twitter Lite Uygulaması Filipinler’de Test Sürecine Başladı

Twitter, Android’e özel bir uygulama için çalışmalara başladı. Twitter Lite sadeleştirilmiş özellikleriyle eski model Android telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanıyor.

Dünya geneline baktığımızda daha eski model Android telefonları tercih eden, internet bağlantıları da henüz istenen seviyeye ulaşmamış olan pek çok ülke bulunuyor. Birde internetin yavaşlığına eski model telefonların ağırlığı eklenince birçok uygulama kullanılmaz hale geliyor. Hatta bazen o an ihtiyaç duyulan uygulamaları bile açmak oldukça zor oluyor. Durumun farkında olan Twitter uygulamalarının sadeleleştirilmiş versiyonlarını kullanıma sunuyor.

Twitter’ın sadeleştirilmiş bir versiyonu henüz bulunmuyor. Platformu daha rahat kullanabilmek için internet tarayıcınızdan mobile.twitter.com adresine girmeniz gerekiyordu. Fakat artık Twitter sadeleştirilme yoluna girilmesi gerektiğini anladı. Twitter Lite ismiyle anılan uygulama internetin kısıtlı olduğu bölgelerde rahatlıkla kullanılabilecek. Aynı zamanda akıllı telefonunuzda da çok yer kaplamayacak. Böylece daha pratik bir kullanım mümkün olacak. Arzu edenler Twitter Lite’ı kullanarak mobil internet kullanımını azaltabilecek.

Twitter Lite’ın test süreci Filipinler‘de başlatıldı. Uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.