Twitter Kronolojik Sıralama Geri Dönüyor!

140 karakterlik yolculuğunu 280 karakterle genişleten Twitter, kullanıcıların isteklerine kulak vermeye devam ediyor. Rahatsız edici tweet’ler konusunda ya da yazılmış bir tweet’i düzenleme konusunda henüz bir adım atmamış olsa da, Twitter kronolojik sıralama için kapılar ardında kadar açılmış durumda.

Yaklaşık üç yıl önce ortaya konan, beğenilen ve retweet edilen içeriklerin sıralamada öne geçtiği sistem yerine isteyen kullanıcılara son yazılan tweet’lerin başta gözüktüğü standart sıralama sistemi seçeneğinin verileceği ifade edildi.
Normalde en iyi tweetleri öncelikli gösteren algoritmayı kullanmak istemeyen kullanıcılar bu özelliği kapatabiliyordu. Fakat kronolojik sıralamaya dönmek istediğinizde bazı problemlerle karşılaşmanız söz konusuydu.

Twitter Yetkilisinden Konuyla İlgili Açıklama Geldi

Şirket yetkilisi Kayvon Beykpour “Kullanıcıların hangi tweetleri öncelikli olarak görüntülemek istedikleri konusunda çalışıyoruz. Son tweetleri sayfalarının başında görmek isteyen kullanıcılar için bunu kolaylaştıracağız.” şeklinde bir açıklamada bulundu.