Spotify Ücretsiz Paketini Yeniliyor!

Bloomberg’de yer alan habere göre, Spotify ücretsiz paketinin yeni versiyonunu da 24 Nisan etkinliğinde tanıtabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz paketinin yeni versiyonunun özellikle mobil cihazlarda çok daha gelişmiş bir deneyim sağlayacağı iddia ediliyor. Yeni ücretsiz paket ile çalma listelerine erişimin kolaylaşacağı ve bu listelerde çalan şarkılar üzerinde kullanıcılara daha fazla kontrol verileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. Söz konusu özelliklerin ücretsiz paket ile Premium paket arasındaki mesafeyi kısaltması muhtemel görünüyor.

Spotify’ın yenilenmiş ücretsiz erişim paketini 24 Nisan’da duyuracağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak duyumcular yeni paketin “yaklaşık 1-2 hafta içinde” resmiyet kazanabileceğini belirtiyor. Bu da şirketin duyuruyu 24 Nisan’da yapma ihtimalini artırıyor.

Spotify ücretsiz paketini kullananların yeni şarkılara ve albümlere erişimine çeşitli kısıtlamalar getirse de, hâlâ ücretsiz paketten vazgeçemiyor. Ücretsiz paketi kullananlar, Spotify’ın kullanıcı tabanında çoğunluğu elinde bulundurmayı sürdürüyor.