spotify nedir nasıl kullanılır

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

Spotify, dünyadaki çoğu albümü, şarkıyı kaliteli bir şekilde dinleyebileceğimiz bize farklı ve sevebileceğimiz listeler sunan bir uygulamadır. Özellikle işe, okula gidip gelenler için kurtarıcı niteliğinde bir uygulama. Peki, Spotify Nedir Nasıl Kullanılır?

Spotify Nedir?

Spotify İsveç asıllı bir müzik veri akışı sistemidir. Kayıtlı ve seçilmiş müzikleri herhangi bir kısıtlama olmadan dinlenmesine olanak veriyor. Müziklere; sanatçı, albüm adı, şarkı adı, tarz, şeklinde arama kriterleri ile ulaşılabiliyoruz.

Spotify Premium Üyeliğin Avantajları Nelerdir?

Spotify ücretli bir uygulama, fakat hiç bir ücret ödemeden de müzik dinlemeniz mümkündür. Sadece reklamlara maruz kalabilirsiniz ve bazı şarkıları beğenmeseniz de sonuna kadar dinlemek zorunda kalırsınız.

Spotfiy sürekli kullanan biriyseniz ve uygulama hoşunuza gittiyse kesinlikle Premium üyeliğe geçmenizi tavsiye ederim. Premium hesapta reklamsız şarkı dinlensiniz, Listeleri veya şarkıları cihaz bazında indirerek daha sonra internetsiz bir şekilde dinleyebilirsiniz ki bence bu harika bir özellik ve free hesaba göre ses kalitesi çok daha iyi bir şekilde dinleyebilirsiniz. Şu anda kişisel ve aile Premium paket özellikleri sunuluyor. Kişisel premium’un üzerine çok az miktar koyarak aile paketine geçip siz + 5 kişiyi Premium hesap haline getirebiliyorsunuz.

Spotify Nasıl Kullanılır?

Spotify kullanımı zor bir uygulama değil ilk olarak android veya ios uygulaması indiriyoruz.

spotify nasıl indirilir

Kurulumu gerçekleştirdikten sonra normal müzik, seçip dinleme ekranı mobilde karışınıza geliyor. Üyeliğiniz varsa giriş yapıp aynı şekilde masaüstü veya mobilde müzik dinlemeye devam edebilirsiniz. Üye olduktan sonra isterseniz ayarlar kısmından facebook ile senkronize edebiliyorsunuz. Facebook ile senkronize ederseniz arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini kolayca görebilirsiniz. Ayrıca, Premium üye olacaksanız olduktan sonra yüksek kaliteli aktarmayı etkinleştirip Müzik kalitesini arttırabilirsiniz.

Spotify ayarlamaları nasıl yapılır

Spotify’da Listeleri veya Şarkıları Nasıl Takip Ederim ve İndiririm?

Sevdiğiniz listeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca, listenin tamamını indirdikten sonra çevrim dışı dinlemeniz mümkün olur. Listeyi açıldıktan sonra liste profilinde takip et görürsünüz. Takip et butonunun hemen sağ yanında indir seçeneği var. Bu seçeneği aktif ettiğinizde listedeki bütün parçalar iner. Parça özelinde bunu yapmak için parçanın yanındaki + işaretine tıklarsınız bu parça size ait olan şarkılarım alanına düşer. İsterseniz parçaya sağ tıklayıp, çalma listesine ekle seçeneği ile oluşturduğunuz bir listeye ekleyebilirsiniz.

spotify çalma listesi nasıl oluşturulur

Spotify’da Çalma Listesi Nasıl Oluştururum?

Spotify’da yeni bir çalma listesi oluşturarak şarkılarınızı orda kategorize edebilirisiniz ayrıca bu listeler takip edilebilir ve başka dinleyicilerde bu listeden faydalanabilir.

Sol üstte Dosya, Yeni Çalma Listesi, Alanları doldurduktan sonra Oluştur diyoruz. Sol kısımda Çalma listeleri kısmında listenizi görürsünüz.

spotify çalma listesi-2

Spotify, sizleri dünyadaki çoğu müziğe kolay ve kaliteli bir şekilde ulaştırarak büyük bir dertten kurtarıyor ve sıkıcı zamanlarımızı eğlenceli hale getiriyor. Kullanıcı odaklı olarak uygulamayı geliştirmeye devam ediyorlar. Spotify ile müziğin keyfini çıkarın.