Spotify API Projelerini Zirvede Tanıtıyor

Spotify, WPP ile veri ortaklığından reklam formatlarına, branded moments’tan API projelerine kadar birçok yeniliği 29-30 Mart’ta düzenlenecek medya ve pazarlama sektörünün inovasyon festivali Cofuture’da tanıtıyor.

30 milyonun üzerinde içeriğe erişim sağlayan ödüllü dijital müzik hizmet platformu Spotify, herkese, diledikleri yer ve zamanda müzik erişimi sağlama hedefi ile hareket ediyor. 60 ülkede 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Spotify’ın 40 milyonun üzerinde ücretli üyesi bulunuyor.

2008 yılında İsveç’te kuruluşundan bu yana içerik sahiplerine 3 milyar dolar üzerinde aktarım sağlayan Spotify, Avrupa’nın ikinci en büyük dijital müzik ciro kaynağı ve dünyanın en büyük ve başarılı müzik dinleme hizmet sağlayıcı konumunda bulunuyor. Spotify, dijital müziğin yükselişi ile birlikte radyolardan aşina olunan ses iletişimine sunduğu 1./3. parti hedefleme ve ölçümleme seçenekleri ile yeni bir soluk getiriyor.

Cofuture’da medya ve pazarlama sektörünün önde gelen isimleri ile bir araya gelecek olan Spotify, festivalde WPP ile veri ortaklığından reklam formatlarına, branded moments’tan API projelerine kadar merak edilen birçok yeniliğini tanıtacak.

40’a yakın girişimi tanıma fırsatı

İki gün sürecek etkinlik boyunca katılımcılar, WPP şirketleri ve teknoloji ile inovasyon alanında çalışan girişimcilerle bir araya gelerek, ihtiyaçlarına yönelik yeni çözümler üretebilme şansı yakalarken, farklı girişimlerle tanışacak ve çözümlerini deneyimleme fırsatı bulacaklar.

40’a yakın girişim ve teknoloji şirketinin katılacağı etkinlik konuşmacıları arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker, Sanatçı ve Yatırımcı Mustafa Sandal ve Gazeteci Serdar Kuzuloğlu yer alıyor.

Ayrıca, Spotify Nasıl Kullanılır? yazımızda Spotify ile ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.