Spotify Yenilik

Spotify 2018 Yılı İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!

Spotify 2018 yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. 170 milyon üye ve 75 milyon ücretli abonesiyle göz dolduran şirket, buna rağmen ciddi bir düşüş yaşıyor. Üstelik ciddi düşüş ve para kaybı 2017’nin son çeyreğine göre yaşanan büyük abone çıkışına rağmen yaşandı.

Şirketin yıldan yıla abone sayısı hızla artarken, bunun en büyük nedenlerinden birinin, düzenli olarak yaptığı 3 aylık ücretsiz Premium hesap aboneliği olması gelirlerde düzensizlik yaratıyor. Ayrıca Premium aboneler için hiçbir teklif, ayrıcalık ve etkinlik yapılmaması da birçok kullanıcıyı küstürürken, 3’er aylık dönemlerle yeni abonelikler açılması ve bunun sonucunda tahmin edilen rakamlardan uzaklaşılması söz konusu.

İkinci çeyrekte 83 milyon premium kullanıcı hedefinde olan Spofity’ın en büyük sorunu ise bu aboneleri elinde tutmak gibi görünüyor. Bu yüzden Hulu ile benzer bir sisteme girecek olan şirket, ücretsiz abonelerin aklını çelmekte kararlı.

Bu yüzden ücretsiz hizmet alan abonelere birçok yenilik getirilirken, onların daha fazlasını istemesi yolunda önemli bir adım atılıyor. Spotify’ın özelliklerini daha fazla deneyimleyen kullanıcıların, kolayca ücretli versiyona geçmesi planlanıyor.