Spotify 2017 Yazına Damga Vurması Beklenen Şarkıları Açıkladı

Heyecanla yazı beklediğimiz bu günlerde, Spotify sıcak yaz aylarına eşlik edecek şarkılara dair öngörülerini açıkladı. Bakalım bu yaz hangi şarkıların yaza damga vurması bekleniyor?

2017 yazında dillerden düşmeyecek şarkılara dair bir öngörü listesi yayınlamak için bünyesindeki trend ve janr uzmanlarının görüşlerine başvuran Spotify, aynı zamanda platform üzerindeki dinlenme verilerini analiz etti ve şarkıların Spotify grafikleri ile en çok dinlenen çalma listelerindeki performanslarından zaman içerisindeki dinlenme verilerine kadar pek çok faktörü göz önüne aldı. Spotify ekibi ayrıca, mükemmel yaz anlarına eşlik edecek şarkılara dair listeyi hazırlarken sosyal medyada yer alan görüşleri de dikkate aldı.

“Selena Gomez’in ‘Bad Liar’ı ve Imagine Dragons’un ‘Thunder’ı, şimdiden Spotify grafikleri ve çalma listelerinde yükselişte olan şarkılar arasında” diyen Spotify Trend Uzmanı Shanon Cook, “Ağustos sonunda bu listede yer alan şarkılardan bir tanesini bu yazın en çok dinlenen şarkısı olarak görme ihtimalimiz yüksek” dedi.

İşte Spotify’ın 2017 yazına damgasını vuracağını öngördüğü şarkılar! Bir yolculuk ya da bir parti için harika bir şarkı arıyorsanız ya da havuz başında keyif yapmayı planlıyorsanız aşağıdaki listede mutlaka yaz planlarınıza uyacak bir şarkı bulacaksınız.

Spotify 2017 Yaz Şarkıları çalma listesi: https://open.spotify.com/user/spotifyusa/playlist/4c9r9Fdfviamj9CKpBvzSM

 1. Bad Liar – Selena Gomez
 2. Strip That Down – Liam Payne ft. Quavo
 3. I’m The One” – DJ Khaled ft. Justin Bieber, Quavo, Chance The Rapper, Lil Wayne
 4. Crying in The Club – Camila Cabello
 5. The Cure – Lady Gaga
 6. There’s Nothing Holdin’ Me Back – Shawn Mendes
 7. Swish Swish – Katy Perry ft. Nicki Minaj
 8. Mask Off – Future
 9. Thunder – Imagine Dragons
 10. – Kendrick Lamar
 11. Slow Hands – Niall Horan
 12. Despacito – Remix
 13. Malibu – Miley Cyrus
 14. 1-800-273-8255 – Logic ft. Alessia Cara, Khalid
 15. XO TOUR Llif3 – Lil Uzi Vert

Ayrıca, Spotify Nasıl Kullanılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Leave a comment