Snapchat Kullanıcılarını Pacman İle Buluşturuyor!

Snapchat yeni reklam anlaşması sayesinde “Pacman” tarzı oyunu Snapchat kullanıcıları ile buluşturuyor. Bu oyunu oynayabilmek için ise uygulamanın snapkod özelliğini kullanmak gerekiyor.

Snapchat, fıstık ezmeleriyle ünlü olan Reese’e markası ile yeni bir reklam anlaşmasına imza attı. Asıl amaç ürünü tanıtmak fakat bir yandan da kullanıcılara keyifli bir an yaşatmak. “Pacman” oyunu ile kullanıcılar hem eski zamanlara geri dönüş yapmış oluyor hem de markanın ürününü keşfediyor. Tıpatıp “Pacman” oyunu gibi değil, bazı farklılıklar bulunmakta. Fonu tamamen turuncu olan bu oyunda noktalar yerine ufak şekerlemeler yer alıyor. Bizim kontrolümüzdeki “Pacman” ise onları yiyerek ilerlemeye başlıyor.  Üzerinde büyük harfle R yazan şekerlemeleri yediğinizde ise kovalamaca tersine dönüyor. Böylece daha fazla puan kazanmak ve düşmanlarımızı alt etmek mümkün oluyor.

Reklam amaçlı hazırlanan bu oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyunu açmak için öncelikle Snapkod’u fotoğraf rulosuna kaydetmeniz gerekiyor. Daha sonra Snapchat’i açıp “Arkadaş ekle” bölümüne gelin. Sonrasında Snapkod’u seçip, fotoğraf rulosuna kaydettiğiniz görseli taratıyorsunuz. Bunların hepsini hallettikten sonra “bağlantıyı aç” seçeneğine basarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.