Skype Yenilendi! İşte En Çok Dikkat Çeken Özellikler!

Microsoft, popüler anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme ve internet üzerinden arama yapma servisi Skype için yeni ve kapsamlı bir güncellemeyi dağıtmaya başladı. Yeni güncellemelerle beraber kullanıcıların karşısına daha farklı çıkmayı hedefliyorlar.

Yapılan resmi duyuru ile birlikte Windows, Mac ve Linux için de baştan aşağı yenilenen Skype’ın tüm kullanıcılara sunulduğu açıklandı. Önizleme sürümü daha önce yayınlanan mesajlaşma uygulamasında, özelleştirilebilir temalar ve okunmamış mesajlardan, kişilerin durumuna kadar detaylı bir şekilde gruplandırılabilen bir kişi listesi bulunuyor.

Sık görüşülen kişi veya grupların yan menüye sabitlenebildiği uygulama ile birlikte, sohbete daha fazla odaklanmak isteyenler standart veya kompakt görünüm arasında geçiş yapabiliyor.

Bunun yanı sıra bulut tabanlı yapısı sayesinde yenilenen mesajlaşma uygulaması ile birlikte kullanıcılar sürükle bırak yöntemini kullanarak 300 MB’a kadar dosya transferi yapabiliyorlar.

Etiketleme sistemi sayesinde grup görüşmelerinde belirli kişilere hitap edilebilmesine imkan tanıyan uygulama, yeni sohbet galerisi sayesinde fotoğraf ve dosyalara kolayca ulaşılabilmesine imkan tanıyor.