Scorp’ta Nasıl Video Çekilir?

Scorp Nedir?

Scorp, gençlerin paylaşımlarını 15 saniyelik videolarla yaptığı sosyal ağdır. Kullanıcılar belirli kategorilerle ilgili yorumlarını hazırladıkları videoları paylaşıyor ya da yeni bir başlık oluşturarak kategori açabiliyor.

Kulllanıcılar, çeşitli konularda kısa videolar çekerek içerik üretir. Scorp ile sözlük konsepti video içeriği ile birleştirilir.

Videolar, Scorp haber akışında üzerlerinde başlıklarıyla sıralanıyor, bu sayede kullanıcılar gittikleri kategoriyle bağlantılı diğer videoları da görebiliyor. Aynı konuda onlarca farklı yaklaşım ve yorumla ele alınan bilgilendirici ya da eğlenceli kısa içerikleri izleyebiliyor.

Kullanıcılar videoları beğenebilir ve ayrı sekmede görüntüleme şansına sahip olabilirler.

Scorp’ta Nasıl Video Çekilir?

Scorp’a Facebook hesabınızdan ya da e-posta yoluyla kayıt olabiliyorsunuz. E-posta adresinizi girerek, kullanıcı adı ve şifre oluşturmalısınız. Bu adımlardan sonra Scorp’a üyeliğiniz gerçekleşiyor. Daha sonra e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, karşınıza çıkan ilk sayfa anasayfa olacaktır. İlk olarak  anasayfada Türkiye genelinde güncelliğini koruyan videolar çıkacaktır. Daha sonra siz, istediğiniz kullanıcıları takip ettikten sonra, anasayfada takip ettiğiniz kullanıcılar gözükecektir.

Karşınıza çıkan anasayfanın aşağısında, scorp çek simgesine dokunun daha sonra Scorp çekebilmeniz için kamera ve mikrofon erişimine izin verin. Erkana gelen başlıklara tıklayarak veya yeni bir başlık ismi girerek video ekleyebilirsiniz.

scorp nasıl video çekilir