Bing Arama Motoru Yükseliyor

Reddit İçerikleri Bing Arama Motoruna Entegre Ediliyor

Google’da arama yapıldığında sağ tarafta Wikipedia’dan içerikler çıkıyor olması, pek çok kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Google ile Wikipedia arasındaki bu işbirliğinin bir benzeri, Microsoft ile Reddit arasında da kuruldu.

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın yaptığı duyuruya göre, Reddit içeriklerini Bing’de görüntülemek amacıyla yapay zeka teknolojilerinden faydalanılacak. “Akıllı Arama” adı verilen yeni özellikle, kullanıcı sorularının cevabını daha hızlı ve isabetli alacak. Akıllı Arama, bilgiyi kapsamlı bir şekilde toparladıktan sonra bu bilgileri tek bir cevap olarak hazırlayıp kullanıcıya sunacak.

Reddit entegrasyonuyla beraber öncelikle şu özelliklerin ekleneceği belirtiliyor:

  • Bing’de herhangi bir Reddit başlığı veya subreddit araması yapılınca, o konunun veya subreddit’in altındaki öne çıkan gönderiler, ön izleme olarak gösterilecek.
  • Bing’de, herhangi bir Reddit başlığında güzel bir şekilde cevabı verilmiş bir konuyla ilgili arama yapıldığında, kullanıcı yorumları arama sayfasına görüntülenecek.
  • Reddit’te zaman zaman AMA (Ask Me Anything) ve soru cevap gibi etkinliklere çeşitli ünlüler katılıyor. Bu etkinliklerin ne zamana planlandığını ve tamamlanan etkinliklerin görüntülerini Bing’de bulmak mümkün olacak. Mesela Elon Musk’ın yaptığı bir AMA Reddit başlığına ulaşmak için “Elon Musk” yazmak yeterli olacak. Ayrıca “Reddit AMAs” diye arama yapıldığında planlanan tüm AMA etkinlikleri listelenecek.