PUBG Corp, Fortnite’a Açtığı Telif Hakkı Davasından Vazgeçti

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın yapımcısı konumunda olan PUBG Corp, Fortnite geliştiricisi Epic Games‘e açtığı telif hakkı davasından vazgeçti.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu kısa zaman içinde büyük bir oyuncu kitlesi kazanarak uzun zamandır oyun dünyasının gördüğü en popüler oyun haline gelmişti. PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın başarısını gören Epic Games ise Fortnite oyununa tıpkı PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın oynanış mantığına benzeyen özellikler ekledi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’dan farklı olarak tamamen ücretsiz bir oyun olan Fortnite, hem ücretsiz olması hem de konsol desteği sayesinde PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı kısa zaman içinde geride bıraktı. Yaşananların üstüne oynanış mantığının izinsiz bir şekilde kopyalanması nedeniyle Fortnite geliştiricisi Epic Games’e telif hakkı davası açan PUBG Corp, aylar sonra herhangi bir neden belirtmeden açtığı davadan vazgeçti.

PUBG Corp’un davadan neden vazgeçtiği veya iki firma arasında herhangi bir anlaşma yapılıp yapılmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.