Pazarlamada Sadakat Programları Düzenlemek

Pazarlamada Sadakat Programları Düzenlemek

İnsanların sizden tekrar bir şey satın almayacağını düşünseniz bile, onları mutlu etmek için her şeyi yapmalısınız. Çünkü onların sizi eleştirmelerini değil, potansiyel müşterilere tavsiye etmelerini istersiniz. Memnun müşteriler sadık müşterilere dönüşür ve dostlarına sizi anlatarak destek verir.

Elbette sattığınız ürünün verdiğiniz hizmetin kalitesi önemlidir ama marka ve müşteri sadakatini sağlayacak şey marka değeriniz  ve hizmetinizdir. Hizmetinizin ne kadar iyi olduğu sorusuna tüm müşterinizin “şahane” demesini hedefleyin.

Kaç Müşteri Kaybettiğinizi İzleyin,

Buna müşteri kaybı oranı denir. Müşterilerinize işlerin nasıl gittiğini sorun. Onlara müşteri memnuniyet anketi yollayın, satıştan hemen sonra düşüncelerini öğrenmek için arayın.

Sadakat Programları Düzenleyin,

Müşterilerinizi her satın almada ödüllendirin. Havayolu uçuş puanları gibi bir program düzenleyin ve kendi seçtikleri birçok mağazada kupon kullanmalarını sağlayın. İşinize veya hizmetinize en uygun yöntemi siz bulmalısınız.

Sürekli Bilgilendirin,

Haftalık veya aylık şirket bültenleri veya sektörünüzle ilgili önemli haberleri derleyerek, ne yaptığınızı anlatın ve müşterinizin sektörde güncel kalmasını sağlayın.

Onlarla Bağ Kurun,

İnternet sitenizde bir blog oluşturun, kafansındaki sorulara yanıt bulacağı bir soru-cevap bölümü de olabilir veya şikayetini dile getirebileceği bir alan ama onlara bağı koparmayacak bir yapı geliştirin.

Günümüzde pazarlama dünyasında insanlar ürünlerinizi satın almaktan gurur duymak istiyor. Sadakat programları müşterilerinizi memnun etmek için cephanenizde bulunan silahlardan yalnızca biri. Bunu, marka değerinizi arttırmak için kullanın.