Nugget Sever Gençten Yeni Twitter Retweet Rekoru!

Lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın ABD’nin ünlü fast food zinciri Wendys’den bir yıllık ücretsiz tavuk nugget isteği tüm dünyada dikkat çeken bir tweet haline geldi. Bu istek, 3.42 milyon retweet (rt) ile Ellen DeGeneres’ın ünlü özçekim tweetini geride bırakarak resmi olarak tüm zamanların en çok retweet edilen tweeti oldu.

Olay, Wilkerson’ın Twitter üzerinden Wendys’e  “1 sene boyunca bedava nugget yemek için kaç ‘rt’ almalıyım?” sorusunu sormasıyla başladı. “18 milyon” cevabını alan Wilkerson, ‘olmuş bilin’ mesajını attı ve işe koyuldu.

Bir anda sosyal medyada yayılan hikayeye tüm Twitter dünyası da destek verdi. NuggsforCarter hashtagi ile yayılan hikayeye ünlüler de katıldı.

Ellen DeGeneres’i geride bıraktı

Wilkerson’ın tweeiti aynı zamanda yeni bir rekorun da sahibi oldu. Daha önce ünlü komedyen Ellen DeGeneres’in sahip olduğu ‘en çok rt edilen tweet’ rekorunu ele geçirdi. DeGeneres’in Oscar töreninde paylaştığı özçekim 3.42 milyon rt almıştı. Carter Wilkerson’ın bedava nugget için başlattığı ‘kampanya’ tweeti ise tam 3.4 milyon rt’yi geride bıraktı.

Wendy’s hediye kartı verdi

Wendy’s de Carter’ın başarısına karşılık olarak ona bir yıllık ücretsiz nugget değerinde bir hediye kartı verecek ve koruyucu aile yanında kalan çocuklar için aileler bulan Dave Thomas Evlat Edinme Kurumu’na Carter’ın adına 100 bin dolar bağışta bulunacak. Carter ise bu sırada web sitesi nuggsforcarter.com’da amacı için daha fazla bağış toplamaya devam ediyor.