Netflix ten yeni dizi Bright

Netflix’ten 100 Milyon Dolarlık Fantastik Film: Bright

Netflix‘in bugüne kadar yaptığı en pahalı “orijinal” filmi San Diego Comic Con’da yayınlanan fragmanla karşımızdaydı. 100 milyon dolarlık fantastik film, başrolünde Will Smith ile geliyor.

Bright, Netflix’in bugüne kadarki orijinal projelerinden hiçbirine benzemiyor. Yakın zamanda Suicide Squad’ı çeken yönetmen David Ayer‘ın ellerinde şekillenen fantastik filmde Will Smith ve Joel Edgerton başrolleri paylaşıyor. İnsanlar, orklar ve elflerin bulunduğu filmde tüm ırklar bir arada yaşamaya çalışıyor.

İnsan bir polis olan Daryl Ward (Will Smith), ork bir polis olan Nick Jakoby (Joel Edgerton) ile yanlış ellere düşerse her şeyi yok edebilecek ve unutulduğu düşünülen kutsal emaneti korumak için birlikte çalışmak zorunda kalır. Ancak büyük bir sorunları vardır; silahı ele geçirmek isteyen tek grup onlar değildir. Rutin bir gece devriyesi olarak başlayan olaylar bir anda büyük bir karmaşaya doğru sürüklenir…

Fantastik suç filmi olan Bright çevrim içi bir yayın platformunun orijinal filmi olmasına karşın 100 milyon dolarlık bütçesiyle bu yılın en iddialı yapımları arasındaki yerini alıyor. Netflix’in bu zamana kadar çıkardığı en pahalı iş unvanını da göğüsleyen Bright 22 Aralık‘ta yayınlanacak.

Leave a comment