Netflix Yenilik

Netflix’den İndirme Özelliğine Sınırlama

Netflix‘de bildiğiniz üzere en önemli özelliklerden biri çevrimdışı izleme seçeneğiydi. Geçtiğimiz yılın sonunda Netflix’e eklenen bu yeni özellik, abonelerin istedikleri içeriği indirerek daha sonra çevrimdışı olarak da izlemelerine olanak sağlıyor.

İlk olarak Android Police tarafından fark edilen bu yeni kısıtlama, kullanıcıların içerikleri bir yıl içinde sadece belirli bir sayıda indirmesine izin veriyor. Bu sayıya ulaşıldıktan sonra ise içeriği indirmek istediğinizde sınıra ulaştığınız uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Bu limitin tam olarak kaç olduğu henüz belirlenmiş değil ancak 4 veya 5 indirmeden sonra bu sınırı ulaşıldığı söyleniyor.
Son günlerde ortaya çıkan bu kısıtlama Netflix kullanıcıları tarafından pek hoş karşılanmadı. Özellikle bu uyarının son bir indirme hakkınız kaldığında çıkıyor olması kullanıcıları kızdırdı. İndirilen bazı içeriklerin sadece 48 saat için silindiği ve mobil kullanıcıların cihazlarında yer açmak için sık sık içerik silmek zorunda kaldığı bir ortamda getirilen bu sınırlama, çevrimdışı izleme özelliğini oldukça kısıtlayacak gibi görünüyor.

Leave a comment