Netflix, Yorum ve Değerlendirme Sistemini Kaldıracağını Açıkladı

Netflix, 30 Temmuz’dan itibaren kullanıcıların izledikleri film veya TV şovlarına yorum yapamayacaklarını duyurdu. Bunu takiben, Ağustos ayından itibaren kullanıcıların halihazırda yayınladıkları yorumların artık tümüyle platformdan kaldırılacağını söyleyelim. Ayrıca kullanıcılara 2017 yılında sunulan başparmak değerlendirme sistemi de kaldırılacak.

Netflix, kullanıcı yorumlarının kapatılacağını e-mail yolu ile kullanıcılarına göndermeye başladı. Yapılan açıklamada değerlendirme sisteminin eskisi kadar kullanılmadığı, hem yorum hem de değerlendirme sisteminin 30 Temmuz’dan itibaren kaldırılacağı açıklandı. Geçtiğimiz yıl Netflix, beş yıldızlı değerlendirme sistemini kaldırarak daha kullanışlı olacağını düşündüğü başparmak değerlendirme sistemini yayınlamıştı. Bu sistemin daha aktif kullanılacağını düşündüklerini fakat bu konuda iyi bir ilerleme görülmediği söylendi.

Kaldırılan iki sistem yerine farklı bir sistemin gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak yorum ve değerlendirme yapmak isteyen kullanıcıların ne yapacağı konusunda da bir açıklama yapılmıyor.