Netflix Önizleme Özelliği

Netflix Mobil Uygulamalarına Video Önizleme Özelliği Geliyor!

Dünyanın en büyük ücretli video yayın platformu Netflix‘ten kullanıcılarına iyi bir haber geldi. Şirketin ürün başkan yardımcısı Todd Yellin, bugün katıldığı basın toplantısında, Netflix’in mobil uygulamalarına video önizleme özelliğinin ekleneceğini duyurdu.

Netflix aboneleri istedikleri içeriğin önizlemesini 30 saniye boyunca dikey bir şekilde izleyebilecekler. Bu özellik birkaç yıldır platformun masaüstü arayüzünde mevcuttu ve artık mobil kullanıcıların da hizmetine sunuldu. Yellin, bu mobil video önizlemelerinin Netflix video düzenleme ekibitarafından hazırlanacağını ve yüzlerce içerik için mevcut duruma getirileceğini söyledi.

Video önizlemeleri Instagram uygulamasının hikayeler bölümüne benzeyen yuvarlak simgelere entegre edilecek. Kullanıcılar bu simgelere dokunarak istedikleri videoların 30 saniyelik dikey önizlemesini izleyebilecekler. Önizlemeler arasında gezinti yapmak için ise yine Instagram’da olduğu gibi ekranı kaydırmaları yeterli olacak.

Yellin, Netflix izlemelerinin sadece %20’sinin mobil cihazlardan gerçekleştiğini belirtirken, tüm abonelerin %50’sinden fazlasının her ay hizmete erişmek için cep telefonu veya tabletlerini kullandığını belirtti.