Netflix Çocukları Koruma Altına Alıyor

Popüler dizi ve film izleme platformlarından bir olan Netflix’in günümüzde milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermek isteyen platform ise içeriklerini arttırarak her türden isteklere cevap vermek üzere arttırarak yayınlıyor. Fakat bu artan yayınlar her ne kadar kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlasa da durum itibari ile bazı sorunların doğmasına neden oluyor. Bu sorunların başında ise yaşı küçük kullanıcıların bazı ulaşmaması gereken içeriklere engel olunamaması geliyor.

Bu durum adına rahatsızlıklarını dile getiren ebeveynlere kulak veren Netflix, küçük yaştaki kullanıcılarını şiddet ve cinsellik içeren yayınlara erişmesini engellemek için şifreli koruma özelliğini devreye sokuyor. Söz konusu içeriklere çocukların erişememesi için ebeveyn kontrolünde şifreli koruma getiren platform, içerikleri kilit altında tutarak platformu çocukların rahatça kullanabileceği bir yer haline dönüştürüyor.

Ayrıca buna ek olarak popüler dizi ve film izleme platformu Netflix, yeni dönemde çocuklara uygun içeriklerin sayısını da arttırmayı hedefliyor.