mobil pazarlamanın işletmelere faydaları

Mobil Pazarlamanın İşletmelere Faydaları

Dijital pazarlamanın altyapısının yıldızlarından biri olan mobil pazarlamanın öneminden ve markalara sağladığı faydalar hakkında sizleri bilgilendirme çalışacağım.
Günümüzde biliyorsunuz artık cep telefonu olmayan kişi sayısı çok az üstüne üstlük cihazların ucuzlaması ve GSM operatörlerinin yaptığı akıllı telefon kampanyalarıyla, akıllı telefon kullanan kişi sayısı da oldukça arttı. Bunun yanı sıra internet kullanımının mobil telefonlarda ciddi oranda artması ve mobil teknolojideki yeniliklerin çok hızlı ilerlemesi bu dünyanın pazarlama avantajı olarak kullanılmasını gerekli kıldı. Mobil Pazarlamada kullanılan bir çok kampanya ve reklam örneği mevcut, işletmeler müşterilerini hedefli bir şekilde yakalamak için bu teknolojiden yararlanıyorlar. Özellikle, Lokasyon bazında çok güzel hedefleme reklamları ortaya çıkabiliyor. Akıllı telefon kullanıcı sayısı her ne kadar genç nüfus görünse de bu sayı yaşı büyük kesimde de artış gösteriyor ve GSM operatörleri tarafından destekleniyor. Örneğin; Turkcell’in ev hanımları için yaptığı akıllı telefon kampanyasında, Turkcell’in akıllı telefon kullanıcı kitlesini büyütmeyi hedeflediği ve sadece gençleri değil, bu teknolojiyi az kullanan kitleyi de teşvik ettiği görülüyor.
Markalar da bu mobil dünyanın daha fazla gelişeceğini ve mobil pazarlamanın önemini biliyorlar. Peki, Mobil pazarlama markalara nasıl güç katar biraz o konuya değinelim.

  • Mobil Pazarlamanın Markalara Katacağı Güç
  • Mobil Pazarlama, iletişim gücü çok yüksek ve birebirdir.
  • Ölçülebilirlik açısından çok uygun bir yöntemdir
  • GSM şirketleri ile işbirliği içinde yürütülen çalışmalarda çok etkili bir şekilde hedef kitleye ulaşabiliyorsunuz,
  • İnsanların yararlanabileceği ve vakit geçirebileceği mobil aplikasyonlar veya mobil oyunlar ile markanızı bilinir hale getirebilirsiniz.
  • QR kod ile telefon üzerinden içeriklere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.