mobil pazarlama neleri değiştirdi

Mobil Pazarlama Markama Uygun mu?

Mobil pazarlamanın içine girmek isteyen biri için başlangıç noktası fıslayıp bir uygulama geliştirmek veya bir mobil web sayfası hazırlamak değildir. Bunun yerine, kendinize şu soruyu sorarak başlarsınız: “Mobil pazarlama benim işim için uygun mu?”

Mobil pazarlamanın sizin için uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak listeyi aşağıda bulabilirsiniz

  • Yeni müşteri ihtiyacınız varsa
  • Mevcut müşterilerin sizi daha sık ziyaret etmesini istiyorsanız.
  • Kar marjınızı yükseltmek istiyorsanız.
  • Daha geniş bir kitleye hitap etmek istiyorsanız.
  • Markanızı farklılaştırmak istiyorsanız.
  • Pazarlama yatırım getirisini (ROI) yükseltmek istiyorsanız.
  • Müşterilerin, sizden her alışveriş yaptıklarında daha fazla para harcamalarını istiyorsanız.
  • Yeni dağıtım kanallarını arıyorsanız.
  • Pazar payınızı büyütmek istiyorsanız.
  • 7/24 müşterilerinizin karşısında olmak istiyorsanız.

Yukarda listelenen bir veya daha fazla maddenin sizin için önemli olması ihtimali oldukça yüksek. Kim daha fazla müşteri istemez ki? Kim pazarlama ROI’sıni artırmak istemez? Ve kim markasını farklılaştırmak istemez?

Mobil Pazarlama yapmak istiyorum ama tereddütlerim var?

Yukarda belirttiğimiz maddeler yeterli gelmedi ve kafanızda soru işaretleri varsa aşağıda destekleyici maddeler verdik.

Düşündüğünüzden daha kolay bir yapı: bir mobil pazarlama kampanyası başlatmak ve yürütmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Bir yardım almayı düşünüyorsanız, bir SMS hizmet sağlayıcısına, dijital reklam ajansına veya bir mobil reklam ağına başvurabilirsiniz. Bunlardan herhangi biriyle yapacağınız bir telefon görüşmesi mobil pazarlamaya başlamanın ne kadar kolay olduğunu anlamanıza yardım edecektir.

Büyük bir kitle potansiyeli: Mobil kitle çok büyük, yani firmanız için bir mobil pazarlama kampanyası deneyip markanızı inşa etmekte ve ürünlerinizi satmakta ne kadar etkili olabileceğini görmek için çok uygun bir zaman.

Mobil, alıcı adaylarını müşteriye dönüştürebilir: Mobil pazarlama kampanyalarının müşteriye dönüştürme oranı, geleneksel kampanyaların dönüştürme oranlarından daha yüksektir.

İnsanlar mobile karşılık verir: Tıpkı bir kampanya başlatmanızın kolay olması gibi, müşterilerin akıllı telefonlarındaki bir tuşa basarak bir reklam katılım tercihinde bulunması veya karşılık vermesi de çok kolaydır. Kolay olan satar; ve insanlar gazeten kupon kesmek yerine bir telefon mesajına veya bir mobil banner reklamına cevap vermeyi tercih eder.

Kısacası, mobil pazarlama havuzuna dalmak isteyen herkes için inanılmaz fırsatlar bulunuyor.