mobil pazarlama neleri değiştirdi

Mobil Pazarlama Kullanmak için 5 Neden

Her pazarlama sürecinde yeni bir kanala girmek istediğinizde, işletmeniz için sormanız gerek ilk soru bu kanal benim için uygun mu? Rakiplerim neler yapıyor, bu kanalın bana ne gibi yararları olur vb. Bir mobil pazarlama sürecine de girdiğinizde ilk olarak bu soruları sormalısınız.

Mobil pazarlamanın size uygun olup olmadığını şu durumlarla anlayabilirsiniz; yeni müşterilere ihtiyacınız varsa, elinizde müşterileri daha fazla işletmenize bağlamak istiyorsanız, kar marjınızı yükseltmek istiyorsanız, daha geniş bir kitleye hitap etmek istiyorsanız, pazarlama yatırım getirinizi yükseltmek istiyorsanız, yeni dağıtım kanalları arıyorsanız, müşterinize daha fazla satış veya çapraz satışlar yapmak istiyorsanız, 7/25 müşterinizin karşısında olmak istiyorsanız. Mobil pazarlama sizin için uygun bir kanal olabilir. Aşağıda, sizleri mobil pazarlama sürükleyecek beş önemli neden sunduk.

1- Mobil kullanıcı kitlesi çok büyük ve büyümeye devam ediyor

Mobil kitlenin büyüklüğü ve mobil cihazlarla yapılan kullanıcı davranışları pazarlama faaliyetlerini bir kısmını bu tarafa kaydırmanız için büyük bir neden.

2- Mobil hızlı tepkide ve müşteriye dönüştürme konusunda çok iyidir

Mobil pazarlamanın müşteriye dönüştürme oranı, geleneksel pazarlamanın dönüştürme oranından çok daha yüksektir.

3- Mobil pazarlamanın maliyeti geleneksel yöntemlere oranla daha düşüktür

Mobil pazarlama kampanyanızın maliyetinin düşük olması doğrudan pazarlama yatırım getirinizi (ROI) olumlu etkiler.

4- Kullanıcılar mobile etki oranı çok yüksek

Akıllı telefonlarda ilgilerini çeken bir kampanya katılmak, sadece bir dokunuşla halledilir ve eğer kampanyadaki kullanıcı deneyimini çok dikkate aldıysanız, geri dönüşler sizi bile şaşırtabilir. Kolay ve sade olan, kullanıcı odaklı olan her şeye kullanıcılar tarafından karşılık verilmesi de o kadar kolay olur.

5- Düşündüğünüzden daha kolay

İşletmenize uygun olan mobil pazarlama yöntemini seçtikten sonra kullanımı için adım attığınızda veya bir dijital reklam ajansı ile anlaştığınızda kolay olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, sadece basit SMS kampanyaları sizin için uygunsa bunu kendinizin bile halledebileceği birçok panel bulunuyor.

Son olarak, biz kullanıcılar gelişen teknoloji ile daha hızlı yaşamaya alışıyoruz. Hayatımız mobil haline geldi. Bu pazarlama anlayışını kullanarak, hedef kitlenize daha doğru şekilde ulaşmanız ve tepki almanız işletmenize çok şey kazandırır.