LinkedIn Nedir Nasıl Kullanılır

LinkedIn Nedir? Nasıl Kullanılır?

LinkedIn Nedir?

LinkedIn, dünyada birçok kullanıcısı bulunan bir iş ağıdır. İş ağınızı genişletmek, sektörle aynı mesleğe sahip olduğunuz insanlarla bilgi alışverişi yapmak bu sayece güncel kalmak, işletmeniz varsa işletme sayfanız ile sektörden insanlara faydalı bilgiler sağlayarak marka bilinirliğinizi arttırmak, İşletmenize personel bulmak ve B2B bir markaya sahipseniz reklamların gücünden yararlanarak dönüşüm hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanabiliriniz.

2003’te kurulan bu sosyal ağ, işverenlerin kriterlerine uygun, donanımlı çalışanlar bulmasına, iş arayanların kendi özellikleri ve belirledikleri çalışma alanları çerçevesinde uygun işler bulmasına, çalışanların ise kendi alanlarında deneyimli, aktif ve yetkin birçok kişiyi takip edip iletişim kurarak alanında uzmanlaşmasına olarak sağlamaktadır.

LinkedIn Nasıl Kullanılır?

LinkedIn kaydı ücretsizdir.Bir e-posta adresi kullanarak üye olabilirsiniz. LinkedIn ağını profesyonel amaçlarda daha farklı şekilde kullanacaksanız ayrıca Premium üyeliği de mevcuttur.

LinkedIn kayıt olduğunuzda karşınıza öncelikle e-postanızda kayıtlı olan insanlar çıkar. Buradan tanıdığınız kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Sektörünüzden birçok kişiyle de bağlantı kurabilirsiniz. Kişi tavsiyesi gayet güzel çalışan LinkedIn sektörünüzden insanları karşınıza çıkarır.

LinkedIn’de profilinizi oluştururken eksiksiz doldurmaya özen gösterin. Bütün bilgileri detaylı bir şekilde verin. LinkedIn’de anahtar kelimeler önemlidir. Profil özetinize ve beceriler kısmına sektörünüzden ve bilginiz şeyleri eksiksiz ekleyin.

İş ağınızı oluştururken en önemli etkenlerden biri aktif grup üyesi olmaktır. LinkedIn’de oluşturulan gruplar meslekler ve iş alanlarıyla ilgili bilgi alışverişinin yapılabildiği oldukça nitelikli gruplardır.

LinkedIn’i etkili kullanmak için, platformdaki sosyal ağınızı geliştirmelisiniz. Sistem üzerinden grup kurmak bu konuda avantaj sağlamaktadır. İşletmenizin bağlı bulunduğu alan ile ilgili anahtar kelimeleri yazarak, ekrana gelen profilleri incelemek ve bu kişileri ağınıza katmak karşılıklı fayda sağlamak açısından gereklidir. Profilinizi ne kadar çok kişi görürse, işletmenize ait web siteniz o kadar çok tıklanır. LınkedIn ağında görünürlüğünüzü artırmanın yanı sıra, web sitenize trafik sağlamanıza da yardımcı olur.