linkedin yenilik

LinkedIn Mentorluk Uygulamasını Test Ediyor

LinkedIn, kariyerinde bir yol göstericiye ihtiyaç duyan kullanıcılar ile liderleri bir araya getirmeyi amaçlayan yeni bir uygulamayı denemeye koyuluyor.

Mentorluk, her iki taraf için de kariyer geliştirme açısından büyük önem taşıyor. Dahası, çoğu kişi yola sağlıklı bir mentorluk ilişkisine sahip olmaksızın devam etmek zorunda. Buna bağlı olarak da çoğu çalışan, kariyerlerinde ilerlemek adına bir mentor bulma arayışlarını şirketleri dışında sürdürüyor. LinkedIn ise bu sorunun çözümünün kullanıcı aktivitelerinin gözlemlenmesinde bulunabileceğini düşünüyor.

LinkedIn ürün yönetimi direktörü Hari Srinivasan, kariyer tavsiyesi almak adına insanların önce şirket içinden insanlarla diyalog kurduğunu, şirkette geçirilen sürelerin azalması ile birlikte danışılacak insan bulmanın da zorlaştığını belirtiyor. LinkedIn’in analizlerine göre ise üst düzey liderlerin yüzde 89’u tavsiye verme konusuna sıcak bakıyor. Tavsiye almak isteyenler arasında bir mentor ile en çok konuşulmak istenen konular arasında ise kariyer opsiyonlarının keşfedilmesi yer alıyor.