Kızıl Şaçlı Emojiler Geliyor

Kızıl Saçlı Emojiler Geliyor

Emojilerin özellikle son yıllarda hayatımızda yer edinmesinin ardından her gün çeşitli emojiler ortaya çıkıyor.

Emojilerin özellikle son yıllarda hayatımızda yer edinmesinin ardından her gün çeşitli emojiler ortaya çıkıyor. Kızıl saçlı emojiler de bunlardan birisi olacak gibi görünüyor.

Kızıl saçlıların düzenlediği ve yıllardan beri süren kampanyalardan sonradan, sonunda onların da istekleri yerine gelebilir ve istedikleri gibi yeni kızıl saçlı emojileri elde edebilirler. Uzun bir uğraş oldu, fakat teknoloji şirketleri kızıl saçlı halkın çığlıklarını sonunda dinlemiş gibi görünüyor.

Dünyanın %1-2 gibi bir popülasyonuna hakim oldukları için önemsiz bulunan kızıl saçlıların yıllarca yaptığı online kampanyalardan sonra Silikon Vadisi’nde kızıl saçlı emoji konusu nihayet konuşulmaya başlandı. Yapılan birçok ısrarın ardından Apple bu hafta içerisinde Unicode Consortium’un teknik komitesiyle (UTC) bir toplantı yapacak.

TheSun’da yayınlanan bir haberde TheEmojipedia’a tarafından, harika derecede önemli olan Emoji Alt Komitesi’ne kırmızı saçlı bir emoji serisinin nasıl çalışacağı konusunda seçenekler sunan bir öneride bulunulduğu bildirildi.

Kızıl saçlı emojiler, kullanıcılar kadar uzun yıllar her tarafında talep görmüş fakat kızgın kumral halk, kızıllığa ve kızıl saçlılara karşısında önyargılı olunduğu için davacı.

Emojipedia kurucusu Jeremy Burge, “Kırmızı saçlı emoji olmaması, son üç aydır Emojipedia kullanıcılarının en fazla şikayet ettikleri konu olmuştur,” diye yazdı. “Sunulan bu doküman, ağız dalaşı konusunun ele alınması yönünde ilerlemeyi amaçlıyor.” dedi.

Kızıl saçlı emojiler için taslaklar şimdiden hazır olsa da, kullanıcılarla buluşmalarının 2018’i bulabileceği belirtiliyor.