Online Alışverişte Tüketici Sorunları

İnternet Sitenizde Değişiklik Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşağıda internet sitesinde değişiklik yaparken başvurabileceğiniz bir liste var. Her birini önerilerinize yedirebilirsiniz,

  • Yapılacak değişiklikler internet sitenizi hızlandıracak mı yavaşlatacak mı? Hızlı çalışan sayfalar insanları sitenizde tutar ve daha çok insanın yönlendirdiğiniz hedefe doğru ilerlemesini sağlar.
  • Ürününüzü bulmayı ve satın almayı kolaylaştıracak mı? Yardım metinleri, hata mesajları, yol gösterici işaretler, rahatsız edici linklerin satın alma hunisinden kaldırılması, formların kısaltılması bu özelliklerin tümü satışta bir iyileştirme sağlayabilir bu sizin testlerinizle fark edilir.
  • Dijital pazarlamanızı etkileyecek mi? Kilit önemdeki kanallarınızın yarattığı dönüşümü veya organik arama performansınızı iyileştirmek sitenize akan trafiğin artmasına sebep olacak mı?
  • Sitenize ilave bir değer katacak mı? Müşterilerinizin sitenizde değerli buldukları her ilave içerik, yalnızca SEO için bir araç olmakla kalmayıp ziyaretçilerin merak ettikleri sorulara cevap bulmalarını da sağlayarak dönüşümü artırabilir ve müşteri hizmetlerine duyulan talebi azaltabilir.
  • Müşteri başına elde edilen geliri artıracak mı? Sitenize çapraz satış ve yukarıya doğru satış ürünleri eklemek, müşterileri eklentileri veya benzeri ürünleri satın almaya teşvik ederek müşteri yaşam ömrü değerini artırabilir. Ancak düzgün idare edilmezse, satın alma huninizi tıklayabilir ve dönüşümü azaltabilir.
  • Size ilave bir bakış kazandıracak mı? Sitenizi detaylı bir şekilde etiketlemek, müşteri davranışlarını daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Müşteri davranışlarını anlamak paha biçilemez. Anca SEO performansınızı olumsuz etkileyecek teknik sıkıntılardan kaçınmak için, etiketlemeyi doğru uygulamanız gerekir.
  • Büyük pazarlama resmine oturuyor muyum? Tüm kanallarınızı kapsayan, bütünleşik bir kreatif yaklaşım dönüşümü artıracak. Televizyonda reklamınızı veya Açıkhava ilanlarınızı gören tüketici adınızı ve logonuzu unutsa bile sizi hatırlayacaktır. Tabii bu pazarlama için yeni bir keşif değil; ancak dijitale de aynı şekilde uygulanıyor.

Leave a comment