Instagram’ın Yeni Özelliği: Superzoom!

Instagram, yeni özelliği olan Superzoom’u kullanıcılarının hizmetine sundu. Superzoom’un Boomerang’dan sonra en yaratıcı özellik olduğu söyleniyor.

Gün geçtikçe daha fazla özellik kazanan Instagram, Superzoom özelliği sayesinde tek bir objeye veya kişiye çarpıcı bir müzikle yakınlaşılarak eğlenceli videolar oluşturuyor. Superzoom özelliğini kullanmak ise oldukça basit. Kamera sekmesinde Boomerang özelliğinin hemen yanında yer alan Superzoom, kaydet tuşuna basıldığı anda eğlenceli bir müzik efekti ile seçilen obje veya kişiye ya kademeli olarak yakınlaşıyor.

Kendinize, çevrenizdeki bir objeye ya da arkadaşınıza yakınlaşmak için kullanılabilen özellik ile eğlenceli videolar oluşturabilirsiniz. Oluşturulan bu kısa videoların arkadaşlara gönderilmesine izin veren platform, ayrıca hikayelere atılmasına da imkan tanıyor. En çok hikayeler içerisinde kullanılacağını düşündüğümüz yakınlaştırma efekti, oldukça komik sonuçlar çıkartacak gibi duruyor. Instagram’ı yoğun olarak kullanan gençler tarafından bu özellik çok sevilecek gibi. 🙂

Popüler sosyal medya platformu bu yeni video özelliğine ek olarak cadılar bayramına özel filtre ve yüz çıkartmaları da getiriyor. Bu iki yeniliğin hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanabilecek.