Instagram’ın Toplam Değeri 100 Milyarı Geçti

2012’de değeri 1 milyar dolar olan fotoğraf paylaşma platformu Instagram, büyümesini sürdürerek başlı başına en önemli sosyal medya platformlarından biri haline geldi ve toplam değeriyle 100 milyarı aştı

Kullanıcıların çektikleri fotoğrafları paylaşmaları amacıyla 2010 yılında kurulan Instagram, 2012’de sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştı. Bloomberg’in haberine göre Instagram bugün bir bağımsız şirket olsaydı değeri 100 milyar dolardan daha fazla olacaktı.

Aylık 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, artık Facebook’tan daha hızlı yeni kullanıcı ediniyor. Özellikle gençler arasında halihazırda en çok kullanılan sosyal medya platformu haline gelen Instagram, analizcilerin beklentisine göre gelecek 5 yıl içerisinde 2 milyar aylık kullanıcıya ulaşacak.

Şirket geçtiğimiz hafta büyük bir hamle yapmış ve IGTV ismiyle yeni bir uygulamayı duyurmuştu. Süresi 1 saate kadar olan dikey videolar paylaşabileme imkanı veren IGTV, Instagram’ın büyümesine katkıda bulunacak.