Instagram repost nasıl yapılır

Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Repost Nedir?

Repost, Instagram’da gördüğünüz fotoğraf ve ya video paylaşımını kişisel hesabınızda da paylaşmanıza yardımcı olan uygulamadır. Repost uygulaması, Instagram tarafından sunulan bir özellik değildir. Repost yapabilmek için, ücretli veya ücretsiz uygulamalardan birini kullanmanız gerekmektedir.

Instagram’da bir fotoğrafı ve ya videoyu çok mu beğendiniz? O zaman, bunu repost yaparak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Biliyorsunuz ki, Instagram’da Twitter gibi Retweet ve ya Facebook gibi Paylaş butonu yok. Umuyoruz ki bu özellik kısa zamanda gelir.

Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Repost yapmak istiyorsanız, ücretli ve ya ücretsiz repost uygulamalarından birini yüklemeniz gerekiyor. Benim önerim size, hem ücretsiz hem de pek çok kişi tarafından kullanılan “RepostforInstagram” isimli uygulamadır.

Şimdi size benim de kullandığım “RepostforInstagram” uygulamasıyla nasıl Repost yapılır onu anlatacağım. Fakat başka bir uygulama kullanmak istiyorsanız, bu adımlardan çokta farklı olmayacak adımlar olduğundan bu yazım işinize yarayacaktır diye umuyorum.

  • Google Play ve ya AppStore’dan uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açın.
  • Daha sonra home tuşuyla ana ekrana geçiş yapın ve Instagram uygulamasına girin.
  • Uygulamanın sağ üst tarafında yer alan Instagram butonuna tıklayın, Instagram sayfasına geçiş yaptığınızda Repost yapmak istediğiniz gönderinin üzerine gelin hemen üstte yer alan üç nokta işaretine basın.
  • Açılan pencerede “Paylaşım URL’sini Kopyala” butonuna basın.
  • Tekrardan RepostforInstagram uygulamasına geçin ve görseli en üstte göreceksiniz.
  • Görselin veya videonun kimden Repost edildiğini gösteren pencere için dilediğiniz gibi ayarlama yapabilirsiniz.
  • Dark/Light seçenekleri bulunmaktadır. Pencere için arka plan seçimi de yaptıktan sonra “Repost” butonuna basabilirsiniz.
  • Açılan pencereden “CopytoInstagram” butonuna tıklayın. Açıklama kısmına Repost edeceğiniz gönderide ki metni yapıştırabilirsiniz. Yapıştırdıktan sonra tamam diyip, paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Ve paylaşımınız gerçekleşti. Artık, Repost nasıl yapılır biliyorsunuz. 

Instagram da repost yapmak

Instagram da respost nasıl yapılır