Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayede Paylaşma

Instagram’a Gönderileri Hikaye Olarak Paylaşma Özelliği Geldi!

Instagram, yaptığı açıklamada, kendinizin veya diğer kişilerin gönderilerini kendi metinlerinizi ekleyerek hikayelerde paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir ileti gönderiyormuşsunuz gibi kağıt uçak simgesine ve en üstte “hikaye oluştur” seçeneğine dokunun. Sadece herkese açık bir gönderileri hikayenizle paylaşabilirsiniz ve paylaşılan yayınlar orijinal göndericinin kullanıcı adını içerecektir. Ayrıca endişelenmeyin, eğer diğer insanların gönderilerinizi kendi hikayelerinde paylaşmasını istemezseniz, ayarlardan bu özelliği kapayabilirsiniz.

Instagram, bu özelliğin şu an en güncel Android uygulaması sürümünde bulunduğunu, iOS sürümünün de birkaç gün içinde yayınlanacağını açıkladı.

Başkasının Instagram Paylaşımını Hikayede Nasıl Paylaşırım

Özellikle kullanıcıların kendi fotoğraflarını da sık sık ekran görüntüsü alarak hikayeler kısmında paylaştığı düşünülünce bu özellik herkese hitap ediyor diyebiliriz. Yapılması gerekenler ise oldukça basit. Fotoğrafın hemen altında yer alan “Gönder” simgesine tıklamanız yeterli oluyor. Daha sonra paylaşımın en üstünde “Hikayene Gönderi Ekle” seçeneği çıkıyor. Bunu seçtikten sonra hikayeler kısmında gönderiyi ayarlayabilir, diğer hikaye özelliklerini kullanabilirsiniz. Paylaşacağınız hikayenin hemen altında kullanıcının ismi de etiketli halde geliyor. Böylelikle insanlar hikayeye tıklayarak orijinal gönderiye gidebiliyor.