Instagram Layout Nedir Kolaj Nasıl Yapılır

Instagram Layout Nedir? Instagram’da Kolaj Nasıl Yapılır?

Instagram Layout Nedir?

Instagram özellikle ülkemizde çok yoğun kullancıya sahip ve fotoğraf paylaşım konusunda da tekel konumda. Yeni getirdiği özelliklerle kullanıcılara farklı deneyimler yaşatmayı başaran Instagram, özellikle bazı farklı kullanımları yine Instaram’a bağlı farklı platformlardan yaptırıyor. Fotoğraf paylaşmayı seven kullanıcıların kullanmayı sevdiği özelliklerden biride kolajdır.

Birçok kullanıcının nasıl yapıldığını bilmediği kolajlar için artık kolay bir seçenek mevcut. Layout uygulaması, Instagram’da kolaj yapmanızı sağlayacak kolay bir uygulamadır. Instagram tarafından geliştirilmiş bu kolaj yapma uygulaması, özellikle fotoğraflarınızı farklı biçimlerde birleştirebilir ve daha renkli paylaşımlar yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca Layout uygulamasını bir Instagram hesabınız olmasa bile harici bir uygulama olduğu için kullanmanız mümkün. Peki, Instagram’da kolaj nasıl yapılır?

Instagram’da Kolaj Nasıl Yapılır?

Layout‘u kullanmak oldukça basit. Öncelikle, ücretsiz olarak indirilebilen uygulamayı mobil telefonumuza indiriyoruz.

  • Uygulamayı açtığınızda karşınıza kolajda kullanabileceğiniz fotoğrafları altta yer alan Film Rulosundan seçebilirsiniz. Uygulama, yaratacağınız kolaj için en fazla 9 adet fotoğraf seçmenize izin veriyor.
  • Fotoğrafları seçtikçe size yukarda “yerleşim seç” alanında bununan fotoğrafların kolajlandığını ve farklı kolaj taslaklarını yer aldığını görebilirsiniz.
  • Uygun yerleşimi seçtikten sonra 4 farklı ayar seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bunlar; Değiştir, Yansıt, Çevir ve Kenarlıklar.
  • “Değiştir” ile kolajda yer alan fotoğrafların yerlerini değiştirebilirsiniz.
  • “Yansıt” seçeneği bir ayna görevi görür. Fotoğrafın sağı – solu yer değiştirir.
  • “Çevir” ise fotoğrafı ters çevirmeye yarar.
  • “Kenarlıklar” seçeneğiyle fotoğrafları birbirinden beyaz bir çerçeve ekleyerek ayırabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğrafların birleşim yerlerini tutup çekerek yerleşimi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
  • Ayarlarınızı tamamlayıp kaydet dediğinizde, yarattığınız kolaj kamera rulonuza kaydedilmiş olacak.