Instagram Hikayeleri’ne Anket Özelliği Geldi!

Instagram kullanıcıların karşısına yeni ve farklı özelliklerle gelmeyi sürdürüyor. Takipçilerin soru üzerinde oy kullanabileceği interaktif bir anket çıkartması yayınlayabileceği yeni özelliğini devreye aldı. Bu özellikle beraber kullanıcılar anlık olarak Instagram Hikayeler üzerinden dilediği soruyu takipçilerine sorabilecek ve anket yapmış olacaklar.Böylelikle kullanıcılar takipçileri ile daha fazla interaktif bir iletişim kurmuş olacaklar.

Instagram Hikayelerde Nasıl Anket Yapılır?

  • Hikayeniz’e atmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu galerinizden seçin. Dilerseniz yeni bir fotoğraf veya video çekin. Sonra anket çıkartmasını seçin ve görüntü üzerinde dilediğiniz gibi istediğiniz yere yerleştirin. Bu çıkartmaya istediğiniz soruyu yazın ve cevap şıklarınızı belirleyin. Şıklarda ‘evet’ ya da ‘hayır’ olmak zorunda değil. Şıklarda değişiklik yapabiliyorsunuz. Ve anketinizi paylaşabilirsiniz. 🙂
  • Anketinizi Hikayeler’de paylaştıktan sonra takipçileriniz hemen oy vermeye ve eş zamanlı olarak sonuçları görmeye başlayacak. Anketinize cevap veren takipçiler cevaplarından sonra hangi sonucun önde olduğunu öğrenebilecek.
  • Anket sonuçlarınızı gerçek zamanlı olarak görüntülemek için izleyiciler listesini yukarı doğru çekip açmanız yeterli olacak. Bu listede hangi seçeneğin kaç oy aldığını, kimin hangi seçeneğe oy verdiğini de görebileceksiniz.

Instagram’ın bu özelliğini biz çok sevdik. Artık kullanıcıların bir konu ile ilgili düşüncelerini ve fikirlerini almak çok daha kolay olacak. Özellikle markalar bu özelliği kullanarak farklı sosyal medya çalışmaları gerçekleştirebilirler.