Instagram Hikayeleri Facebook’ta Paylaşılabilecek

Bildiğiniz gibi Facebook yakın zamanda hikayeler özelliğini Facebook kullanıcıları ile buluşturmuştu. Fakat Facebook’ta hikaye özellikliği pek rağbet göremeyince Facebook, Instagram hikayelerini Facebook’ta paylaşma izni verecek.

Instagram ve Whatsapp’ta hikayeler başarılı oldu ancak Facebook bunun gerisinde kaldı. Şimdi ise Facebook hikayeleri canlandırmak için çaba sarfediyor. Facebook, hikayeler özelliğinin burada da kullanılmasını çok istiyor ki yakın bir zamanda Instagram’da paylaşılan hikayeler istenildiği taktirde Facebook hikayelerde de paylaşılabilecek.

Şuan bazı kullanıcılar üzerinden denenen bu çalışma esnasında, bazı kullanıcılar Instagram kamerasıyla çektikleri Hikayeler’i Facebook’ta paylaşma seçeneğini görüyor.

Instagram’ın sözcülerinden biri bu konu hakkında: “Instagram deneyimini geliştirmek ve her anı önemsediğiniz insanlarla paylaşmanızı kolaylaştırmak Şu için her zaman yeni yollar test ediyoruz.Şu an için paylaşmayı düşündüğümüz başka bir planımız yok.” açıklamasında bulundu.

Facebook’un hikayeler özelliğini her yerde canlandırma isteği sanırım son bulmayacak. Her özellik her platformla uyuşmayabiliyor. Ama Facebook bu özelliğin her platformda kullanılmasını çok istiyor. Bakalım Facebook, istediği gibi hikayeleri canlandırabilecek mi.

Leave a comment