Instagram Hikayeleri 300 milyon Kullanıcıyla Snapchat’i İkiye Katladı!

Instagram Hikayeler ve WhatsApp’ın Durum özelliği gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Instagram ve WhatsApp’ın sahibi, Facebook’un CEO’su olan Mark Zuckerberg‘ün açıkladığı rakamlara göre her iki servis de günlük 300 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Geçtiğimiz dönemlerde Mark Zuckerberg’in getirmiş olduğu Snapchat hikayeler özelliği WhatsApp ve Instagram platformuna giriş yaptı. Başta büyük bir tepki gören hikaye özelliği kullanıcıları kendisine çekmeye başardı. Snapchat’in pazarda olan değerini düşüren Facebook, kısa süre önce yeni bir haberle birlikte bu pazarda ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Snap atma özelliğini her platformuna ekleyen Facebook, kendine ait efekler ve filtreler ile bu olaya bambaşka bir boyut kazandırmayı başarmıştı. Mark Zuckerberg, kopyalamış olduğu hikayeler özelliğine kısa süre önce Superzoom özelliğini daha getirdi.

Şimdi ise anlık olarak atılan hikayeler hakkında yeni rakamlar açıklandı. Bu rakamlar Snapchat ile olan savaşın sonucunu göstermiş oldu.

Leave a comment